Taniec w ciążyO tańcu

Dla wielu kobiet zajście w ciążę wiąże się z koniecznością rezygnacji ze swojego hobby, które wiąże się z większą aktywnością fizyczną. Przed przyszłymi matkami roztacza się wizja całkowitego poświęceniu dziecku. Na szczęście w przypadku tańca nie jest to do końca prawdą.

Ciąża przestaje być zagrożona w okolicy 16 tygodnia. Jeżeli nie ma przeciwskazań ze strony lekarza, mamy mogą ponownie wrócić do swojego ulubionego hobby, jakim jest taniec. Oczywiście nie można szaleć – zrezygnuj z dynamicznych ruchów, podskoków, nie narażaj się na niepotrzebne upadki.

Taniec będącej w ciąży mamy wzmacnia jej organizm, wpływa korzystnie na mięśnie, w tym nie tylko ramion, czy nóg, ale też i na te, które będą aktywne w czasie porodu, w tym w szczególności mięśnie miednicy oraz pleców. Dzięki lekcjom tańca poprawia się też postawa. Przyszłe mamy, które wcześniej nie miały przyjemności uczęszczania na kursy tańca teraz mogą skorzystać z nauki tańca online, przez co poprawią swoją postawę. Stanie się ona prosta, co przełoży się na łatwiejsze oddychanie, a tym samym zapewnienie lepszego dotlenienia organizmu mamy oraz jej maleństwa.

Taniec w ciąży zmniejsza też ryzyko wystąpienia cukrzycy, poprawia krążenie krwi oraz ukrwienie skóry. Wpływa też pozytywnie na postrzeganie swojego ciała i figury jako ciągle atrakcyjnej, pomimo rosnącego brzuszka. Wreszcie taniec odpręża, co jest idealnym rozwiązaniem na relaks, a jak wiadomo podczas ciąży burze hormonów nie oszczędzają kobiet.

Od czego zacząć? Najlepszym rozwiązaniem może być rozpoczęcie nauki kursu tańca towarzyskiego, w tym najlepiej ze swoim partnerem. Zbliżycie się do siebie jeszcze bardziej ;)

fblikebox